Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 24.5 inches |
| Screen Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Refresh Rate | 180 Hz |
| Response Time | 1 ms (GTG) |
| Peak Brightness | 250 nits |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Weight | 3.25 kg |
| Dimension | (W x D x H): 560 x 421.4 x 220.1 mm |
| Connections | 1 x DisplayPort 1.2a 2 x HDMI 2.0 1 x Headphone Out (3.5mm jack) USB Type-C (in some listings) |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Color Gamut | 1.07 billion |
| Color Accuracy | 91% Adobe RGB, 96% DCI-P3, 127% sRGB |
| Power Consumption (typical) | 18 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 37,999 |




















Reviews
There are no reviews yet.