Specification
| Build | high-quality materials |
|---|---|
| Display | 21.5 inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Response Time | 5 ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Peak Brightness | 200 cd/m² (nits) |
| Weight | 3.36kg |
| Dimension | 51.22cm x 18cm x 39.67cm (W x D x H) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE 1931)72% NTSC (CIE 1931) |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | VGA, HDMI |
| Viewing Angle | 90° (horizontal) / 65° (vertical) |
| Power Consumption (typical) | 18 watts |
| AMD Free Sync | No |
| Monitor Price in Nepal | 14,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.