Specification
| Print Resolution | Up to 1200 x 1200 dpi |
|---|---|
| Print Speed | Up to 30 pages per minute |
| Dimension | 409 mm (W) x 398 mm (D) x 316.5 mm (H) |
| Processor & Memory | ARM9 266MHz processor with 32MB memory |
| Printing Technology | Monochrome Laser |
| Scanning Resolution | Up to 600 x 2400 dpi maximum |
| Weight | 11.2 kg |
| Copying Speed | Up to 30 ppm |
| Connections | USB 2.0 Hi-Speed, 10Base-T/100Base-TX Ethernet, IEEE 802.11b/g/n Wireless, Wi-Fi Direct |
| Functions | Print, Scan, Copy with automatic 2-sided (duplex) printing and 35-sheet Automatic Document Feeder (ADF) |
| Printer price in Nepal | Rs. 37,000 |





















Reviews
There are no reviews yet.