Specification
| Print Resolution | Up to 1200 x 1200 dpi |
|---|---|
| Print Speed | 1-sided print up to 34 pages per minute (ppm), 2-sided print up to 16 sides per minute (8 sheets per minute) |
| Dimension | 410 mm x 398.5 mm x 319 mm |
| Processor & Memory | 256 MB internal memory, Processor: 600 MHz |
| Printing Technology | Monochrome Laser Printer |
| Scanning Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Weight | 12.1 kg |
| Copying Speed | 1-sided copy speed up to 34 ppm (mono) |
| Connections | High-speed USB 2.0, Fast Ethernet (10Base-T/100Base-TX), Wireless LAN 2.4 GHz (IEEE 802.11 a/b/g/n), Wi-Fi Direct |
| Functions | Print, Copy, Scan |
| Printer price in Nepal | 34,999 |





















Reviews
There are no reviews yet.