Specification
| Build | high-quality plastic. |
|---|---|
| Display | 27-inch IPS |
| Screen Resolution | 3840 × 2160 (4K UHD) |
| Response Time | 0.5 ms (G-to-G) / typical 5 ms |
| Refresh Rate | Up to 160 Hz (range: 48–160 Hz) |
| Peak Brightness | 400 cd/m² (HDR400) |
| Color Gamut | DCI-P3: ~95% sRGB: ~129% NTSC: ~93% Adobe RGB: ~85% |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | 1 x HDMI 2.0 port, 1 x DisplayPort 1.2, 3.5mm headphone jack, Audio line out |
| Viewing Angle | 178° (horizontal/vertical) |
| Power Consumption (typical) | 31.2 W |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 60000 |






















Reviews
There are no reviews yet.