Specification
| Print Resolution | Up to 1200 x 1200 dpi |
|---|---|
| Print Speed | Up to 48 pages per minute (ppm) for A4 |
| Dimension | 417 mm (W) x 461 mm (D) x 448 mm (H) |
| Processor & Memory | 1.2 GHz dual-core processor, 1 GB internal memory |
| Printing Technology | Electrophotographic laser printing (mono) |
| Scanning Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Weight | 16.9 kg |
| Copying Speed | Similar to print speed, up to 48 ppm (mono) |
| Connections | High-speed USB 2.0, Gigabit Ethernet (10Base-T/100Base-TX/1000Base-T), Wireless LAN IEEE 802.11 b/g/n (supports Wi-Fi Direct), 2.4 GHz WiFi |
| Functions | Print, Copy, Scan |
| Printer price in Nepal | 65,999 |





















Reviews
There are no reviews yet.