Specification
| Print Resolution | Up to 600 x 2400 dpi |
|---|---|
| Print Speed | Up to 26 pages per minute |
| Dimension | 488 x 488 x 370 mm |
| Processor & Memory | 256MB internal memory |
| Printing Technology | Color Wireless LED Laser Printer |
| Scanning Resolution | Mono Laser Printer |
| Weight | 18.6 kg |
| Copying Speed | 27 pages per minute |
| Connections | Wi-Fi (2.4 GHz), Gigabit Ethernet, USB 2.0, NFC, Wi-Fi Direct |
| Functions | .8cm color touchscreen LCD, AirPrint, manual 2-sided printing, color printing, iPrint and Scan, wireless capabilities |
| Printer price in Nepal | 51,999 |



















Reviews
There are no reviews yet.