Specification
| Utility | Basic uses, content creation, office used |
|---|---|
| Build | Cool Silver |
| Processor | Intel Core i5-13500H, 2.6 GHz base, up to 4.7 GHz Turbo 12 cores, 16 threads, 18MB cache |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Storage | 512GB PCIe 3.0 SSD |
| Display | 14-inch 2K OLED display with 2560 x 1600 resolution |
| Screen Resolution | 2560 x 1600 resolution |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Screen Aspect Ratio | 16:10 |
| Brightness | 600 nits |
| Screen Touch | No |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics integrated |
| Backlit Keyboard | Yes |
| OS | Windows 11 |
| Weight | 1.45 kg |
| Dimension | 31.71 x 22.25 x 1.89 cm |
| Battery | 50Wh Li-ion battery |
| Laptop Price in Nepal | 110,999 |























Reviews
There are no reviews yet.