Specification
| Build | Matte black with slim bezels, anti-glare coating |
|---|---|
| Display | 27 inches (68.58 cm), curved 1500R |
| Screen Resolution | 2560 x 1440 |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Speakers | Dual stereo speakers |
| Weight | 1.5kg |
| Dimension | 683 x 463 x 157 mm |
| Connections | 2 x HDMI 2.0b, 1 x DisplayPort 1.2a, 3.5 mm headphone out |
| Color Accuracy | sRGB 114%, DCI-P3 91% |
| Color Gamut | 16.7 million colors, 8-bit panel |
| Power Consumption (typical) | 26–45W |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Response Time | 1ms (MPRT) |
| Viewing Angle | 178° (horizontal/vertical) |
| Monitor Price in Nepal | 65500 |
| Peak Brightness | 250cd/m² |
| AMD Free Sync | Yes |




















Reviews
There are no reviews yet.