Specification
| Build | plastic |
|---|---|
| Display | 27" (69 cm) |
| Screen Resolution | 2560 x 1440 (WQHD) |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Response Time | 1 ms |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Peak Brightness | 400 nits. |
| Dimension | (W x D x H) 613.3 x 220.1 x 454.6 mm (with stand) / 613.3 x 57.9 x 360.7 mm (without stand) |
| Connections | 1x Display Port (1.4a) 2x HDMI™ (2.0b) 1x Type-C (DP alt.) w/ PD 65W charging |
| Power Consumption (typical) | 26 watts during typical operation |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 58000 |






















Reviews
There are no reviews yet.