Specification
| Build | Stand Metal Chassis & back cover Plastic OSD joystick/buttons Plastic |
|---|---|
| Display | 34″ (86.36 cm) |
| Screen Resolution | 3440 × 1440 (UWQHD) |
| Refresh Rate | Up to 180 Hz (with DP) |
| Response Time | 1 ms (MPRT) / approx. 4 ms (GTG) |
| Screen Aspect Ratio | 21:9 |
| Peak Brightness | 300 nits (cd/m²) |
| Dimension | 808.60 x 269.97 x 513.97 mm; 808.60 x 119.67 x 363.95 mm (without stand) |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Color Gamut | sRGB (119%): |
| Connections | 1x HDMI™ (1.4b), 1x D-Sub (VGA) |
| Power Consumption (typical) | 12.41 to 15 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 76000 |






















Reviews
There are no reviews yet.