Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 23.6″ (59.9 cm) |
| Screen Resolution | Full HD 1920 × 1080 |
| Response Time | 1 ms (Gray-to‑Gray) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Peak Brightness | 250 cd/m² (typical) |
| Color Gamut | approx. 72% NTSC (~100% sRGB) |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | 1 x HDMI 1.4 (HDCP 1.4), 1 x VGA |
| Viewing Angle | (CR ≥ 10): 170° horizontal / 160° vertical |
| Power Consumption (typical) | Power On : <14.79W* Power Saving/Off : <0.5W 100-240V, 50/60Hz |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 33000 |





















Reviews
There are no reviews yet.