Specification
| Build | high-quality materials |
|---|---|
| Display | 24.5 inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Response Time | 1 ms |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Peak Brightness | 300 cd/m² (nits) |
| Weight | 4.4 kg |
| Dimension | 7.8" depth x 22" width x 16.6" height (D x W x H) |
| Color Gamut | 101% sRGB |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | HDMI, D-Sub (VGA) ports |
| Viewing Angle | 178° horizontal and 178° vertical |
| Power Consumption (typical) | 18 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 21,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.