Specification
| Build | durable plastic chassis |
|---|---|
| Display | 23.8 inches (60.5 cm) |
| Screen Resolution | Full HD 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Response Time | 1 ms |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Peak Brightness | 250 cd/m² |
| Weight | 3.02 kg |
| Dimension | Width: 521.28 mm (52.13 cm / 20.52 inches) Height: Around 296 mm (29.6 cm / 11.65 inches) active display area height Diagonal screen size: 23.8 inches (60.5 cm) |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Color Gamut | 16.7 million |
| Color Accuracy | 99% of the sRGB color spac |
| Connections | 1 x HDMI 1.4, 1 x VGA (D-Sub) |
| Power Consumption (typical) | 18W to 22W |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 25,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.