Specification
| Utility | Business / Corporate / Professional Use |
|---|---|
| Build | Durable business-class chassis |
| Processor | Intel Core Ultra 7 155U Processor upto 4.8Ghz with 12 Cores, 14 Threads |
| RAM | 16GB DDR5 |
| Storage | 512GB NVMe SSD |
| Display | 14-inch Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Touch | No |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Camera | FHD 1080p |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Speakers | Dual stereo speaker |
| OS | Windows 11 Pro |
| Weight | Approx. 1.4 – 1.5 kg |
| Finger Print Sensor | Yes |
| Dimension | Approx. 321.4 x 212 x 19 mm |
| Battery | 3-cell or 4-cell battery |
| Networking | : Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, |
| Laptop Price in Nepal | Rs. 222,000 |





















Reviews
There are no reviews yet.