Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 23.6" (60 cm), Curved (1800R) |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Response Time | 1 ms |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Peak Brightness | 250 nits |
| Weight | 4.1 kg (net), 5.5 kg (gross) |
| Dimension | (W x H x D) 543 x 403 x 192 mm (21.3 x 15.86 x 7.55 in) |
| Viewing Angle | 178° horizontally and 178° vertically |
| Color Gamut | 16.7 million |
| Color Accuracy | NTSC 85%, sRGB 115% |
| Connections | 1 x HDMI 1.4, 1 x VGA, 1 x Power Plug |
| Power Consumption (typical) | 45 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 22,999 |





















Reviews
There are no reviews yet.