Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 23.8 inches (60 cm) |
| Screen Resolution | Full HD 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 170 Hz |
| Response Time | 1 ms |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Peak Brightness | 250 nits (cd/m²) |
| Weight | Weight with Stand: 4.2 kg Weight without Stand: 2.7 kg |
| Dimension | With Stand: 541.9 mm (W) x 231.9 mm (D) x 424.3 mm (H) Without Stand: 541.9 mm (W) x 59.7 mm (D) x 322.3 mm (H) |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Color Gamut | 16.7 million |
| Color Accuracy | sRGB 122.88%, Adobe RGB 94.4%, DCI-P3 92.05% |
| Connections | 2 x HDMI 2.0b ports (supports 1920×1080 @ 165Hz) 1 x DisplayPort 1.2a (supports 1920×1080 @ 170Hz) 1 x Earphone Out (audio port) |
| Power Consumption (typical) | 26 Watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 25,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.