Specification
| Build | high-quality plastic. |
|---|---|
| Display | 27" (69cm) |
| Screen Resolution | 1920 × 1080 (Full HD) |
| Response Time | 1 ms |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Peak Brightness | 250 cd/m² |
| Color Gamut | NTSC color gamut: ~72% sRGB color gamut: ~99% |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | Display Port VGA port |
| Viewing Angle | 178° horizontal / 178° vertical |
| Power Consumption (typical) | 43 W |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 46000 |





















Reviews
There are no reviews yet.