Specification
| Print Resolution | Up to 1200 x 1200 dpi |
|---|---|
| Print Speed | Up to 50 pages per minute |
| Dimension | 495 mm x 495 mm x 518 mm |
| Processor & Memory | 2 GB internal memory |
| Printing Technology | Mono Laser printer |
| Scanning Resolution | Mono Laser Printer |
| Weight | 20.4 kg |
| Copying Speed | Comparable to print speed, up to 50 ppm for mono |
| Connections | High speed USB 2.0, Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T, optional Wireless LAN IEEE 802.11 b/g/n, |
| Functions | Print, Copy, Scan |
| Printer price in Nepal | 170,000 |





















Reviews
There are no reviews yet.