Specification
| Build | high-quality materials |
|---|---|
| Display | 20 inches |
| Screen Resolution | HD+ 1600 x 900 pixels |
| Response Time | 5 ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Peak Brightness | 220-250 cd/m² |
| Weight | 2.7 kg |
| Dimension | 47.15 cm (W) x 27.54 cm (H) x 16.7 cm (D) |
| Color Gamut | 85% to 86% based on CIE1976 standards |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | VGA and DisplayPort inputs |
| Viewing Angle | horizontal 170° and 160°vertical |
| Power Consumption (typical) | 14 watts |
| AMD Free Sync | No |
| Monitor Price in Nepal | 16,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.