Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 23.6 inches (60 cm) |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Refresh Rate | 180 Hz |
| Response Time | 1ms (VRB) |
| Peak Brightness | 250 nits |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Weight | 3 kg (6.6 lbs) |
| Dimension | Width: 539.8 mm (21.3 in) Height: 414.1 mm (16.3 in) Depth: 203 mm (8 in) |
| Connections | HDMI Ports: 2 × HDMI 2.0 DisplayPort: 1 × DP 1.4 Audio Out: Yes (3.5mm headphone jack) Integrated Speakers: Yes (2 x 2W) VESA Mount: 100 x 100 mm compatible |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Color Gamut | 16.7 million |
| Color Accuracy | 72% NTSC |
| Power Consumption (typical) | 17–21 Watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 34,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.