Specification
| Display | 23.8 inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Response Time | 1 ms |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Peak Brightness | 300 cd/m² |
| Weight | 4.65 kg (10.25 lbs) net weight |
| Dimension | 541.9 mm (W) x 490.1 mm (H) x 200.8 mm (D) (21.33 x 19.30 x 7.90 inches) |
| Color Gamut | 114% sRGB |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | 1 x HDMI 1.4, 1 x USB Type-C (with DisplayPort Alternate & 15W Power Delivery), 1 x Headphone-out, 1 x DC power jack |
| Viewing Angle | 178° horizontal and 178° vertical |
| Power Consumption (typical) | 28 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 27,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.