Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 23.8 inches (60 cm) |
| Screen Resolution | Full HD 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Response Time | 1 ms (MPRT) |
| Peak Brightness | 250 cd/m² |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Weight | 3.3 kg (with stand) |
| Dimension | Width: 540.3 mm, Height: 422.6 mm, Depth: 219.6 mm |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Color Gamut | 16.7 million |
| Color Accuracy | 128% sRGB coverage, 96% sRGB (varies by source) |
| Connections | 2x HDMI 1.4b, 1x DisplayPort 1.2a, 1x Earphone out, 1x DC jack, 1x Kensington lock |
| Power Consumption (typical) | 25 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 34,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.