Specification
| Build | high-quality plastic. |
|---|---|
| Display | 27 inches (68.58 cm) |
| Screen Resolution | 4K UHD (3840 × 2160) |
| Response Time | 4ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Peak Brightness | 250 cd/m2 |
| Color Gamut | Color Gamut: 99% sRGB |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | 2×HDMI 2.0, DP 1.4, USB‑C (65 W PD), 2×USB‑A |
| Viewing Angle | 178° Horizontal 178° Vertical |
| Power Consumption (typical) | 26 W |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 76000 |






















Reviews
There are no reviews yet.