Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 27″ (68.6 cm) |
| Screen Resolution | 1920 × 1080 pixels |
| Response Time | 3.00ms |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Peak Brightness | 250 cd/m² |
| Color Gamut | NTSC Coverage: ~72% NTSC sRGB Coverage: Approx. 95–100% sRGB |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | 2x HDMI, DP 1.4, Audio out & Buit-in Speaker. |
| Viewing Angle | 178° horizontal / 178° vertical |
| Power Consumption (typical) | Average / Typical: ~38 W during normal operation |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 36000 |






















Reviews
There are no reviews yet.