Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 27 inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 165 Hz |
| Response Time | 1 ms (MPRT) |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Weight | 5.4 kg |
| Dimension | Width 611.5 mm, Height 457.9 mm, Depth 225.4 mm |
| Connections | 2 x HDMI 1.4b ports 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm audio out jack |
| Color Accuracy | 90% of DCI-P3 and 115% of sRGB |
| Color Gamut | 16.7 million |
| Power Consumption (typical) | 45 watts |
| Peak Brightness | 250 nits (cd/m²) |
| Viewing Angle | 178° (horizontal/vertical) |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 52,000 |





















Reviews
There are no reviews yet.