Specification
| Print Resolution | Up to 1200 x 1200 dpi |
|---|---|
| Print Speed | Up to 34 pages per minute (mono) |
| Dimension | Width: 410 mm Depth: 399 mm Height: 319 mm |
| Processor & Memory | 256 MB internal memory, Processor: 600 MHz |
| Printing Technology | Mono Laser printer |
| Scanning Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Weight | 10.7 kg |
| Copying Speed | Up to 34 copies per minute (600 x 600 dpi resolution) |
| Connections | USB 2.0, Fast Ethernet (10/100BaseTX), Wireless LAN 2.4 GHz (Wi-Fi Direct), supports 5 GHz Wi-Fi |
| Functions | Print, copy, scan, fax, wireless and wired networking, automatic duplex printing (2-sided print) |
| Printer price in Nepal | 54,999 |





















Reviews
There are no reviews yet.