Specification
| Utility | Everyday use, Light gaming, Office/Engineering, General use, Students use |
|---|---|
| Processor | Intel Core i5-10400 , (6 cores, 12 threads), clock speeds around 2.9 GHz base up to 4.3-4.5 GHz Turbo |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz (Upgradable) |
| Storage | 256GB M.2 NVMe PCLe Gen 3 SSD |
| Graphics | Intel UHD Graphics 630 integrated graphics |
| OS | Windows 11 |
| Weight | 6.62 kg |
| Connections | 1 x HDMI, 1 x DisplayPort, USB-A 2.0 & 3.2 Gen 1 Ports, Gigabit LAN |
| Power Consumption (typical) | 260 w |



















Reviews
There are no reviews yet.