Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 27 inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Speakers | Dual stereo speakers |
| Weight | 6.05 kg |
| Dimension | Width 614.9 mm, Depth 206.7 mm, Height 532.7 |
| Connections | 1x DisplayPort 1.2a 2 x HDMI 2.0b USB Hub: Yes USB Type-C Headphone Out: 1 port Cable Lock Slot: Kensington lock supported |
| Color Accuracy | 132% |
| Color Gamut | 1.073 billion colors |
| Power Consumption (typical) | 28 watts |
| Refresh Rate | 144 Hz (supports up to 165 Hz) |
| Response Time | 1 ms (GTG) |
| Peak Brightness | 300 cd/m² |
| Viewing Angle | 178° (horizontal/vertical) |
| Monitor Price in Nepal | 65,500 |
| AMD Free Sync | Yes |






















Reviews
There are no reviews yet.