Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 21.5 inches |
| Screen Resolution | Full HD 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Response Time | 1 ms |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 widescreen |
| Peak Brightness | 250 nits |
| Weight | 5.3 lbs (2.4 kg) |
| Dimension | 503 x 36 x 298 mm (no stand) |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Color Gamut | 16.7 million colors |
| Color Accuracy | 99% sRGB color gamut |
| Connections | 1x HDMI 1.4, 1x VGA |
| Power Consumption (typical) | 14.28 W to 21 W |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 18,000 |





















Reviews
There are no reviews yet.