Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 27" |
| Screen Resolution | Full HD (1920 × 1080) VA panel |
| Response Time | 1 ms VRB |
| Refresh Rate | Up to 180 Hz |
| Peak Brightness | 250 cd/m2 |
| Color Gamut | sRGB Coverage: ≈ 99% sRGB Color Depth: 8-bit (16.7 million colors) |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | 1 x DisplayPort HDMI 1 x HDMI(2.0) Headphone 1 x Audio Out |
| Viewing Angle | 178° horizontally and 178° vertically |
| Power Consumption (typical) | Typical (Operating) Power Consumption: ~20 W |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 36000 |






















Reviews
There are no reviews yet.