Specification
| Build | high-quality plastic with a matte finish, Plastic Grey |
|---|---|
| Display | 27 inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Weight | Approx. 5.85 kg (net), 8.1 kg (gross) |
| Dimension | 613.5 x 413.3 x 200.8 mm (W x H x D) |
| Connections | DisplayPort and 2x HDMI 1.4 inputs, headphone out port |
| Color Accuracy | 108% sRGB coverage |
| Color Gamut | 08% sRGB (CIE 1976) |
| Power Consumption (typical) | 13.5 x 413.3 x 200.8 mm (24.15 x 16.27 x 7.91 |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Response Time | 1 ms (MPRT) / 4 ms (GTG) |
| Monitor Price in Nepal | 45000 |
| AMD Free Sync | Yes |





















Reviews
There are no reviews yet.