Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 31.5" |
| Screen Resolution | Full HD (1920 × 1080) resolution |
| Response Time | 4ms |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Peak Brightness | 250 cd/m² |
| Color Gamut | ~99% – 100% |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | DVI-in 1x HDMI®-in(1.4) 1x DisplayPort |
| Viewing Angle | 178° horizontal / 178° vertical |
| Power Consumption (typical) | 40 W (Energy Star on-mode) |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 67000 |






















Reviews
There are no reviews yet.