Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 32 inches (31.9" effective) |
| Screen Resolution | 4K UHD, 3840 x 2160 pixels |
| Response Time | 5ms (GTG) |
| Refresh Rate | Up to 60Hz |
| Peak Brightness | Typical 350 cd/m², Peak HDR brightness 400 cd/m² |
| Weight | approximately 12.6 kg (27.78 lbs) with the stand |
| Dimension | 72.7 cm (width) x 42.8 cm (height) x 6.8 cm (depth) |
| Color Gamut | 100% sRGB, 100% Rec. 709, also supports DCI-P3 |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | 1 x DisplayPort 1.4 2 x HDMI 2.0 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1 x USB-C (DP Alt Mode) Earphone jack: Yes |
| Viewing Angle | 178° (horizontal/vertical) |
| Power Consumption (typical) | approximately 32.29 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 141000 |






















Reviews
There are no reviews yet.