Specification
| Weight | 2.1kg |
|---|---|
| Dimension | 320 x 240 x 98 mm (W x D x H) |
| Connections | HDMI V1.4a (with 3D support) x1, VGA-in x1, Composite video x1, Audio-in (3.5mm) x1, Audio-out (3.5mm) x1, USB Type-A (Power, 1A) x1 |
| Contrast Ratio | 25000:1 |
| Brightness | 4000 ANSI Lumens |
| Lamp Details | 6000 hours |
| Mounting Capability | Yes |
| Power Consumption (typical) | 100–240V, 50–60Hz, auto-switching |
| Projection Distance | Min 1.0m – Max 12m |





















Reviews
There are no reviews yet.