Specification
| Display | 27 inches |
|---|---|
| Screen Resolution | Full HD 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Response Time | 4 ms |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Peak Brightness | 300 cd/m² (typical) |
| Weight | 5.9 kg |
| Dimension | Size (with stand) Width: 537.8 mm Height: 412.8 mm Depth: 152.8 mm, Size (without stand) Width: 537.8 mm Height: 537.8 mm Depth: 53.8 mm |
| Viewing Angle | 178° horizontally and 178° vertically |
| Color Gamut | 16.7 million |
| Color Accuracy | 99% sRGB (typical) |
| Connections | Ports: 2 x HDMI 2.1 (HDCP 1.4) Audio: Integrated 2 x 5W speakers, audio line-out available |
| Power Consumption (typical) | Typical 17W, maximum 45W |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 23,999 |



















Reviews
There are no reviews yet.