Specification
| Utility | Basic uses, content creation, office used |
|---|---|
| Build | Cool Silver, Indie Black, Transparent Silver |
| Processor | Intel Core i7-13620H 10 cores (4 Efficiency + 6 Performance), 16 threads |
| RAM | 16GB DDR4 (2x 8GB soldered) |
| Storage | 512GB M.2 NVMe PCIe SSD |
| Display | 14-inch IPS LCD panel |
| Screen Resolution | WUXGA resolution (1920 x 1200 pixels) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Screen Aspect Ratio | 16:10 |
| Brightness | 300 nits |
| Screen Touch | No |
| Graphics | Integrated Intel UHD Graphics |
| Backlit Keyboard | Yes |
| OS | Windows 11 |
| Weight | 1.60 kg |
| Dimension | 324.5 x 213.9 x 17.9 mm |
| Connections | 1x USB 2.0 Type-A port. 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A ports. 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C port. 1x HDMI 1.4 port. 3.5mm headphone/microphone combo jack |
| Battery | 3-cell 42 Wh Lithium Polymer battery |
| Networking | WiFi 6E and Bluetooth 5.3 |























Reviews
There are no reviews yet.