Specification
| Build | high-quality materials |
|---|---|
| Display | 23.6-inch Curved VA Panel |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Response Time | 1 ms |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Peak Brightness | 250 cd/m2 |
| Weight | 2.95 kg (6.50 lbs) without the stand / 4.39 kg (9.68 lbs) with the stand |
| Dimension | (W x H x D): 539.8 x 414.1 x 203 mm (21.25 x 16.30 x 7.99 inch) with stand |
| Color Gamut | 98% of the sRGB color gamut |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | x HDMI (v1.4b) 1x D-Sub (VGA) 1x Audio-in 1x Headphone-out Built-in speakers (2 x 2W) |
| Viewing Angle | 178° horizontal and 178° vertical |
| Power Consumption (typical) | 27–30 W |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 21,999 |





















Reviews
There are no reviews yet.