Specification
| Build | Narrow bezel design, Ultra-slim depth profile |
|---|---|
| Display | 24.5 inches |
| Screen Resolution | Full HD 1920 x 1080 pixels |
| Refresh Rate | 180 Hz |
| Response Time | 1 ms (GTG) |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Peak Brightness | 300 nits |
| Weight | 3.24 kg (with stand), 2.87 kg (without stand) |
| Dimension | 557.1 mm (W) x 220.1 mm (D) x 418.5 mm (H) with stand |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Color Gamut | 16.7 million colors (8-bit) |
| Color Accuracy | 82% Adobe RGB, 78% DCI-P3, 99% sRGB |
| Connections | 2 x HDMI 2.0b ports 1 x DisplayPort 1.2a 1 x 3.5mm Headphone Out |
| Power Consumption (typical) | 22-23 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 26,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.