Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 27 inches (69 cm) |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Response Time | 1 ms |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Speakers | Dual stereo speakers |
| Weight | 4.1 kg (net weight), 6.4 kg (gross weight) |
| Dimension | 429 mm (H) x 536.7 mm (W) x 225.3 mm (D) |
| Connections | 612.5 x 454.3 x 219.6 mm (24.11 x 17.89 x 8.65 inches) |
| Color Accuracy | 120% of the sRGB color space |
| Color Gamut | 16.7 million |
| Power Consumption (typical) | 27 watts |
| Peak Brightness | 250 nits (cd/m²) |
| AMD Free Sync | Yes |
| Viewing Angle | 178° horizontally and 178° vertically |
| Monitor Price in Nepal | 40,000 |






















Reviews
There are no reviews yet.