Specification
| Build | high-quality materials |
|---|---|
| Display | 18.5-inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Response Time | 5 ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Peak Brightness | 200 cd/m² (nits) |
| Weight | 2.26 kg without stand, 2.7 kg with stand |
| Dimension | Width 445.4 mm, Height 359 mm, Depth 167 mm |
| Color Gamut | color gamut of about 85% based on the CIE1976 standard |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | Primarily VGA/analog RGB input |
| Viewing Angle | 90° horizontally and 65° vertically |
| Power Consumption (typical) | 17 watts |
| AMD Free Sync | No |
| Monitor Price in Nepal | 12,999 |




















Reviews
There are no reviews yet.