Specification
| Display | 27-inch |
|---|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Response Time | 1 ms |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Peak Brightness | 300 nits |
| Weight | 5.3 kg |
| Dimension | 613.50 x 462.60 x 182 mm (24.15 x 18.21 x 7.17 inches) |
| Color Gamut | color gamut of 106% sRGB |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | 1x DisplayPort (1.2a), 1x HDMI (1.4b), and 1x D-Sub (VGA) ports, along with 1x Line-in audio port |
| Viewing Angle | 178° horizontal and 178° vertical |
| Power Consumption (typical) | 21 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 22,999 |





















Reviews
There are no reviews yet.