Specification
| Display | 27.9" |
|---|---|
| Screen Resolution | 3840×2160 (Ultra HD 4K) |
| Response Time | 4ms (GTG) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Peak Brightness | 300 nits (typical), 400 nits (HDR peak) |
| Weight | 5.7kg (with stand), 4.7kg (without stand) |
| Dimension | 638.3×229.4×446.4mm (with stand); 638.3×57.1×375mm (without stand) |
| Color Gamut | sRGB 122.54%, DCI-P3 94.91%, Adobe RGB 91.36% |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Connections | 2× HDMI 2.0b, 1× DisplayPort 1.2a, 1× 3.5mm earphone out |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Power Consumption (typical) | 32W |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 64,999 |





















Reviews
There are no reviews yet.