Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 31.5 inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Response Time | 1 ms |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Peak Brightness | 250 nits |
| Color Gamut | 95% DCI-P3 / 120% sRGB |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Weight | 6.4 kg (net), 10.0 kg (gross) |
| Dimension | (W x H x D): 709.4 x 509.5 x 248.9 mm (27.93 x 20.06 x 9.8 inches) |
| Connections | 1 x DisplayPort 1.2a, 2 x HDMI 1.4b, 1 x Earphone out |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Power Consumption (typical) | 58 to 65 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 63,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.