Specification
| Utility | Business / Office / Student / Everyday Use |
|---|---|
| Build | Durable business-class chassis |
| Processor | Intel Core 5 120U processor up to ~5.0GHz WITH 10 CORES |
| RAM | 8GB DDR5 |
| Storage | 512GB NVMe SSD |
| Display | 14-inch FHD |
| Screen Resolution | (1920 x 1080 |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Touch | No |
| Graphics | Integrated Intel Graphics |
| Camera | HD Webcam (720p) |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Speakers | Dual stereo speaker |
| OS | Free DOS |
| Weight | 1.4-1.5kg |
| Finger Print Sensor | Yes |
| Dimension | Approx. 323 x 214 x 19 mm |
| Battery | 3-Cell Battery |
| Networking | WIFI 6 Bluetooth |
| Laptop Price in Nepal | Rs. 122,000 |





















Reviews
There are no reviews yet.