Specification
| Weight | 2.8 kg |
|---|---|
| Dimension | 316 x 243.5 x 108.5 mm (W x D x H) |
| Connections | 1 x HDMI 2.0, 1 x HDMI 1.4a (with 3D Support), 1 x VGA (YPbPr / RGB), 1 x Composite Video, 1 x Audio 3.5mm input, 1 x Audio 3.5mm output, 1 x USB-A power (1.5A) for powering accessories |
| Contrast Ratio | 25000:1 |
| Brightness | 3800 ANSI lumens |
| Lamp Details | 4000 hours |
| Mounting Capability | Yes |
| Power Consumption (typical) | 100–240V, 50–60Hz, auto-switching |
| Projection Distance | Min 1.0m – Max 12m |
| Resolution | 1080p Full HD (1920 x 1080) |
| Projection Lens Focal Length | 1.1x manual zoom |





















Reviews
There are no reviews yet.