Specification
| Build | Plastic Grey |
|---|---|
| Display | 23.6 inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Weight | 3.77 kg |
| Dimension | Approximately 533.75 x 228.37 x 422.86 mm |
| Connections | DisplayPort and 2x HDMI 1.4 inputs, headphone out port |
| Color Accuracy | approximately 92.3% DCI-P3 and 116.4% sRGB |
| Color Gamut | 16.7 million color |
| Power Consumption (typical) | 2 x HDMI 1.4 ports (supporting up to 165Hz refresh rate, with HDMI CEC functionality) 1 x DisplayPort 1.2 1 x Earphone out (3.5mm audio jack) 1 x DC power jack Kensington lock slot |
| Refresh Rate | 165 Hz |
| Response Time | 1ms (MPRT) |
| Viewing Angle | 178° horizontal / 178° vertical |
| Monitor Price in Nepal | 52000 |
| AMD Free Sync | Yes |





















Reviews
There are no reviews yet.