Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 23.6 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Response Time | 1 ms |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Peak Brightness | 250 nits |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Weight | 3.4 kg (with stand) |
| Dimension | (W x D x H): About 54.3 cm x 21.96 cm x 40.3 cm (with stand) |
| Connections | 1 x DisplayPort 1.2 2 x HDMI 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Color Gamut | 115.5% of the sRGB color space |
| Color Accuracy | 16.7 million colors |
| Power Consumption (typical) | 45 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 43,999 |





















Reviews
There are no reviews yet.