Specification
| Build | environmentally friendly materials, including BFR/PVC-free plastics and mercury-free glass |
|---|---|
| Display | 24 inches (23.8" diagonal) |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Response Time | 4 ms |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Peak Brightness | 250 cd/m² |
| Weight | 5.9 kg |
| Dimension | Size (with stand) Width: 537.8 mm Height: 412.8 mm Depth: 152.8 mm, Size (without stand) Width: 537.8 mm Height: 537.8 mm Depth: 53.8 mm |
| Viewing Angle | 178° horizontally and 178° vertically |
| Color Gamut | 16.7 million |
| Color Accuracy | 72% of the NTSC color gamut |
| Connections | 2 x HDMI 1.4 ports (HDCP 1.4 supported), VGA, USB, Audio line-out port, Power connector, Security lock slot |
| Power Consumption (typical) | 16 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 23,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.