Specification
| Build | high-quality plastic |
|---|---|
| Display | 27 inches (69 cm) |
| Screen Resolution | Full HD 1920 x 1080 pixels |
| Response Time | 1 ms (GTG) |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Peak Brightness | 250 nits |
| Color Gamut | 118% of the sRGB |
| Color Accuracy | 16.7 million colors |
| Screen Aspect Ratio | 16:9 |
| Weight | 4.7 kg (net weight), 7 kg gross. |
| Dimension | (W x H x D): 611.3 x 447.5 x 228.4 mm (24.07 x 17.62 x 8.99 inches). |
| Connections | 1 x Display Port (1.4) 2 x HDMI (2.0) 1 x Earphone out |
| Viewing Angle | 178° horizontal and vertical |
| Power Consumption (typical) | 22 watts |
| AMD Free Sync | Yes |
| Monitor Price in Nepal | 42,999 |






















Reviews
There are no reviews yet.